ADAY ÖĞRENCİLERİMİZ


2021 YKS TERCİH KILAVUZUNDA YER ALMAYAN İMKAN VE KOŞULLARIMIZ

1) İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli yabancı dil hazırlık programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dahil değildir.

2) Fakültemiz Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik Programları için, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından burs verilecektir. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının burslarla ilgili duyurusu aşağıda yer almaktadır*. (Ek yerleştirmede geçerli değildir.)

3) Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine yerleştirilme puan türlerine göre ilk üç sırada yerleşerek kayıt yaptıran Muğla İli Menteşe İlçesinde öğrenim gören lisans öğrencilerine bir eğitim-öğretim yılı boyunca ücretsiz konaklama imkanı sağlanacak olup, Üniversite Senatosunun belirleyeceği akademik başarıya bağlı olarak konaklama imkanı devam edecektir.

4) Öğrencilerimize Kısmi Zamanlı Çalışma İmkanı verilmektedir.

 
*Şartlar:

1) T.C. vatandaşı olmak.

2)ÖSYM Başkanlığı'nca yapılan 2020-YKS sonucunda, Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenecek Devlet üniversitelerindeki lisans programlarına ilk üç sırada yerleşmiş olmak.

3) Öğrencinin yerleştiği lisans programı, tercihlerinin arasında ilk 15 tercihinin içinde yer almış olmak.

4) Önceden, yurtiçinde veya yurt dışında, herhangi bir lisans derecesine sahip olmamak.

5) Sınavın yapıldığı yıl, Yükseköğretim Kurulunca belirlenen alanlardan birine ÖSYM tarafından yapılan ilk yerleştirmede yerleşmiş ve kesin kayıt yaptırmış olmak. Yukarıda yer alan şartları sağlayan öğrencilere zorunlu hazırlık sınıfı ve lisans öğrenim süresi (4 yıl, çift anadal programında kayıtlı öğrencilere ise en fazla 5 yıl) boyunca ağırlıklı genel not ortalamasının yıllık olarak 4 üzerinden 2,5 veya 100 üzerinden 65’in altına düşmemesi şartıyla 2021 yılı için aylık 850 TL (12 ay boyunca) “YÖK Destek Bursu” verilecektir.

6) 2021 yılı için verilecek “YÖK Destek Burslarının” yıllık artış oranı Yükseköğretim Yürütme Kurulu tarafından belirlenecektir. “YÖK Destek Burslarını” almaya hak kazanan öğrencilerin öğrenim gördükleri süre içerisinde aldıkları diğer burslar ve krediler devam eder. Burslara ilişkin ayrıntılı bilgiye, Yükseköğretim Kurulu’nun internet sayfasından ulaşılabilecektir.
YÖK DESTEK BURSU USUL VE ESASLAR


FAKÜLTEMİZ BÖLÜMLERİNİN ADAY ÖĞRENCİ SAYFALARI

1) Biyoloji Bölümü

2) Fizik Bölümü

3) İstatistik Bölümü

4) Kimya Bölümü

5) Matematik Bölümü

6) Moleküler Biyoloji ve Genetik BölümüFAKÜLTEMİZ BÖLÜMLERİNİN TANITIM VİDEOLARI

1) Biyoloji Bölümü

2) Fizik Bölümü

3) İstatistik Bölümü

4) Kimya Bölümü

5) Matematik Bölümü

6) Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü


FAKÜLTEMİZ TANITIM SUNUMU

ÜNİVERSİTEMİZ ADAY ÖĞRENCİ SAYFASI
 

Son Güncelleme Tarihi : 01.07.2021 11:01 Okunma Sayısı : 882

Son Duyurular
>