Dekanın Mesajı

Sevgili öğrenciler, geleceğin bilim insanları,

Hayatınızın en anlamlı dört yılını geçireceğiniz ilim irfan yuvası Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fen Fakültesine hoş geldiniz.

Geleceğin bilim insanlarının yetiştiği Fakültemiz ülkemizdeki emsallerine göre oldukça saygın bir noktada eğitim-öğretimini sürdürmektedir. Baş döndürücü bir hızla ilerleyen bilim dünyasında artık gizli bilgi kavramı yok, her bilgiye ulaşmak sadece bir tuş uzağımızdadır. Ancak geleceğe yön vermek, mevcut bilgilere yenilerini ekleyerek ve eldeki bilgileri sistemli olarak sanat ve bilim dünyasına aktarabilmekten geçmektedir.

Sevgili öğrenciler şunu asla unutmayınız ki, bu medeniyet asrında Anadolu topraklarında yaşayan bu vatan evladının üç büyük düşmanı vardır. Bunlar; cehalet, zaruret, ihtilaftır. Bu üç büyük düşmana karşı sanat, marifet, ittifak silahları ile donanıp mücadele etmek gerekmektedir. Gelecek nesillerimizi bu donanımlara sahip kılacak yegane kurumlarda, bu içerisinde eğitim ve öğretiminizi sürdürdüğünüz irfan yuvalarıdır.

Yurdumuzun çok değişik yörelerinden, farklı kültürlerden gelen siz sevgili öğrenciler, aynı atmosferi soluyacağımız bu fakülte çatısı altında, hiçbir ayrımcılığa, ötekileştirmeye gitmeden, insanları var olan güzel değerleri ile kabullenmeye yönelik bir anlayışla huzurlu, mutlu ve geleceğin bilim ve sanat mimarları olarak mezun olmanız dileğiyle,

Hepinizi saygıyla selamlıyor, yolunuz ve bahtınız açık olsun.

 

                                                                                             Prof. Dr. Ömer VAROL

                                                                                      Dekan V.

FEDEK Akreditasyon Töreni
Bölümlerimizin Tanıtım Videoları
Konferans ve Seminerlerimiz
Doküman
Mezunlarımız
Bağlantılar
Yukarı Çık